سن پترزبورگ، به دعوت دولت روسیه

190

چی شد که رفتم سن پترزبورگ؟

مرداد ماه سال ۹۷ ایمیلی از سمت کمیته‌ی گردشگری سن پترزبورگ دریافت کردم. اولین بار بود که ایمیل درخواست همکاری میگرفتم برای یه پروژه‌ی جهانگردی. پیشنهادهای داخلی زیاد بود و چندتاییش رو تابحال قبول کرده بودم و انجام داده بودم. اما این تجربه فرق داشت. یه نهاد دولتی خارج از ایران بانیش بود و خیلی برام عجیب بود که مستقیم بهم ایمیل زدن. اولش یکم ترسیدم، چون بهرحال نمیشه راحت اعتماد کرد. سن پترزبورگ یکی از شهرهایی بود که همیشه گوشه‌ی ذهنم می‌درخشید، اما انتظار نداشتم که به این زودی‌ها ببینمش.

پیگیری من و شروع کارهای سفر

اولین جواب رو به ایمیل دادم و خیلی سریع پاسخی حرفه‌ای از سمتشون گرفتم. شاید الان به واسطه‌ی پروژه‌ی هدی رستمی با مفهوم Fam Tour آشنا شده باشید. این تور هم یک Fam Tour بود به مقصد سن پترزبورگ. فم‌تورها تورهای آشنایی با یک کشور هستن. توش از اصحاب رسانه دعوت میشه تا زیبایی‌های یک کشور رو به مخاطبینشون نمایش بدن.

رفته رفته مکاتباتمون تکمیل شد. در حوالی کار متوجه شدم که امیرعلی قلامی هم جزء دعوت‌شدگانه. خوشحال شدم و یکم خیالم راحت‌تر شد که حداقل یه گروه آشناییم. جالبیش اینه که این گروه به تعداد زیادی از اینفلوئنسرهای ایرانی ایمیل زده بودن و تعداد انگشت‌شماری ایمیلشون رو چک کرده بودن! جالبتر اینکه تا یک سال بعدش من خیلی از بچه‌های اینستاگرام ایران رو میدیدم و بهشون میگفتم که ایمیل رو گرفتید میگفتن نه. اما وقتی سرچ میکردن، میدیدن که ایمیل رو گرفتن و جواب ندادن. حسابی هم ناراحت میشدن. نکته‌ی اخلاقی: ایمیلتون رو همیشه چک کنید! هر چقدر هم که احتمال نمیدید اتفاق جذابی توش بیفته. خلاصه کارهامون انجام شد، با امیرعلی رفتیم سفارت روسیه، ویزامون رو گرفتیم و کارها هماهنگ شد.

پرواز! پیش به سوی سن پترزبورگ

پروازمون ۳ مهر بود با هواپیمایی Aeroflot که خط هوایی روسیه‌ست. یه ترانزیت موسکو داشتیم، شهری که هنوز ندیدمش و خیلی سخت بود که فقط چند ساعت توی فرودگاهش باشم. با پرواز بعدی رسیدیم سن پترزبورگ. سرما وجودمون رو گرفت. خیلی سرد بود با اینکه هنوز فاصله داشتیم با زمستون!

حس و حال سن پترزبورگ

برای منی که تابحال طعم اروپا رو نچشیده بودم سن پترزبورگ بی‌نظیر بود. یه بهشت شهرسازی و تمدن شهری. ساختمان‌های بسیار مرتب با اون معماری دلچسب و منظم اروپایی. بیش از هر چیزی تعداد رودخانه‌ها و کانالهای آب شهری من رو جذب میکرد. تعداد زیادی از کوچه‌ها و خیابونها با کانالهای آب از هم جدا میشدن و شهر پر از قایق بود. شاید ویدیوی زیر بتونه تا حدی حس و حالم از دیدن این شهر بی‌نظیر رو بیان کنه!

اگر آهنگ این ویدیو رو دوست داشتین میتونین از کانال تلگرامم دانلودش کنین. البته این ویدیو اولین تلاشم بود برای جمع کردن یک ویدیوی کامل از یک شهر خارج از ایران. ویدیوهای بعدی که از استانبول و پاریس تهیه کردم رو خودم بیشتر دوست دارم.

Savior-on-the-Spilled-Blood-resized-819x1024 سن پترزبورگ، به دعوت دولت روسیه %categories
عکسی که از سقف کلیسای زیبای «ناجی خون ریخته شده» گرفتم

جمع‌بندی!

سن پترزبورگ بی‌نظیر بود! موزه‌ی هرمیتاژ، کاخ زمستانی، خیابان نوسکی، کلیسای جامع کازان، کلیسای جامع اسحاق، کلیسای منجی رستاخیز، قصر کاترین و … بخشی از زیباییهای این شهر هستن. به نظرم برای یه بازدید پنج روزه بی‌نظیر بود و اکثر جاهای مهم رو دیدیم. نکته‌ی جالب در مورد Fam Tour هم همینه. در مدتی کوتاه، محتواهای باکیفیت زیادی از جاذبه‌های یک مقصد توریستی تهیه میشه که میتونه به گردشگری اون منطقه کمک کنه. امیدوارم شما هم به زودی سن پترزبورگ زیبا رو ببینید!

3 نظر داده شده
  1. […] شرکت لوفت‌هانزا برای بار سوم به اروپا سفر کنم. قبلا به سن‌پترزبورگ و پاریس سفر کرده بودم. ماه‌ها هیجان داشتم، هم مثبت و هم […]

  2. […] شرکت لوفت‌هانزا برای بار سوم به اروپا سفر کنم. قبلا به سن‌پترزبورگ و پاریس سفر کرده بودم. ماه‌ها هیجان داشتم، هم مثبت و هم […]

  3. […] شرکت لوفت‌هانزا برای بار سوم به اروپا سفر کنم. قبلا به سن‌پترزبورگ و پاریس سفر کرده […]

تو هم نظر خودت رو بگو

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.